מומחים המבצעים שירותי גיזום וגיזום עצים גורמים לזה להיראות קל, אבל יש בזה הרבה יותר מסתם כריתה פה ושם. בעוד שחלק מהמשימות ניתן לבצע בעצמך באמצעות הגוזמים והמסורים שלך, את רובן כדאי להשאיר למקצוענים. לדברי המומחים, הגיזום והגזם הנכונים קשורים באילו מנות לחתוך, כמה ומתי לעשות זאת.

כריתת עצים בסביון

המונחים גיזום וגיזום משמשים לעתים קרובות לסירוגין לציון כריתת עצים, אך לשם הבהרה, רק זכרו שגיזום קשור לטיפוח. גיזום קשור לבריאות העץ, כמו גם לבטיחות האנשים והמבנים הסמוכים לעץ.

חיתוך סיווגים

לאנשים יש שירותי גיזום וגיזום עצים עבור ארבעה סיווגים כלליים, שניים מהם קשורים לגיזום והאחרים קשורים לגיזום. הראשון, גיזום או גיזום עדין, כרוך בכריתה לשיפור מראה העץ. השני, גיזום סטנדרטי, כולל יותר חיתוך כדי לשפר את מבנה העץ.

השלישי, גיזום בטיחותי או גיזום מפגע, הוא כזה שבו מסירים ענפים בגלל שיקולי בטיחות. כאשר ענפים תלויים נמוך מדי וגורמים לסכנה כלשהי, העצים הללו נגזמים. הרביעית, הפחתת הכתר, כוללת הסרת הענפים בצמרות או בצדדי העצים. הדבר נעשה בדרך כלל כדי למנוע מעצים להגיע לקווי שירות או פגיעה בגגות, וכדי לאפשר לאוויר ולאור השמש להגיע לענפים הפנימיים.

גיזום בדרך הנכונה

שירותי גיזום וגיזום עצים, כאשר הם נעשים על ידי אנשי מקצוע מיומנים, מבטיחים כי העצים שלכם נגזמים בצורה נכונה ויעילה. אם אתם מתכוונים לבצע את הגיזום בעצמכם, הימנעו משימוש בדורבנים מטפסים שעלולים לפגוע בגזעי עצים ובקליפות. יש לוודא שהקליפות בקצוות של חתכי הגיזום עדיין מחוברות היטב. באשר לענפים גדולים וכבדים, הקפידו לחתוך אותם בחלקים כדי למנוע מהקליפה להיקרע או להתפצל. זכרו להשתמש בחבלים כדי להוריד את הענפים הגדולים אל תזרקו אותם לקרקע.

גיזום בזמן הנכון

אתה יכול לקבל שירותי גיזום וגיזום עצים בכל עת של השנה שירותים אלה תלויים בסוגי העצים שיש לך. עצים פורחים הפורחים באביב ניתן לגזום או לגזום מיד לאחר פריחתם. את אלה שפורחים בקיץ יש לגזום בתחילת האביב. מומלץ לגזום עצים נושאי פרי בסוף החורף כדי לתת להם צורה ולאפשר לאור השמש לזרוח על מרכז העץ.

עצי פרקט או שיחים ללא פרחים עדיף לגזום בעונה הרדומה, בסוף הסתיו או החורף. באשר לענפים מתים, ניתן לחתוך אותם בכל עת של השנה.

שירותי גיזום וגיזום עצים מהמומחים

חיתוך ענפי עצים אינו פשוט כפי שהוא נראה. זהו מצב מסוכן שללא הכלים והציוד המתאימים עלול לגרום לתאונות. כשאתה מבצע את הגיזום והגזם בעצמך, הקפד להדק את עצמך לעץ באמצעות לפחות שתי נקודות מאובטחות. עבוד עם מישהו שיעלה לך את כלי החיתוך. שמור על עצמך עם כפפות, משקפי בטיחות וכובע קשיח.